Divine mašličky

Každá mašlička je ručně ušitá z vysoce kvalitních stuh, ve většině případů importovaných ze zahraničí. Důraz je kladen především na preciznost zpracování a zajištění co možná nejdelší životnosti mašličky.

Každá mašle je tužená kombinací dvojích způsobů tak, aby byl zajištěn dokonalý tvar a odolnost. Zároveň jsou hrany ošetřené proti třepení.

Každá mašle je uchycena na dvou gumičkách odpovídající velikosti. Používám jak latexové, tak bezlatexové gumičky. Velikou oblibu našly mezi vystavovateli především naše pidi gumičky, na kterých jsou upevněné malé (dvojité) mašličky pro maltézáčky. Gumičky jsou tak malé, že se kolem culíků nemusí obmotávat (přesto drží), a tak si účes zbytečným motáním nepokazíte.

Pokud není uvedeno jinak, jsou všechny typy zdobení (korálky, krystaly) uprostřed každé mašličky našité, takže nehrozí, že by odpadly. Swarovski kamínky jsou lepené nadmíru odolným, speciálním lepidlem. Všechny kamínky jsou na mašličku jednotlivě ručně usazované.

Velikosti mašliček

Divine mašličky jsou primárně určené pro výstavní pejsky, tudíž i dělení velikostí odpovídá nepsaným výstavním standardům.

Pro pejsky na doma se osvědčilo volit mašle spíše menší – lépe drží a nesklouzávají z culíčků.

Pokud si nebudete jisti výběrem správné velikosti, neváhejte mne kontaktovat.

Mašličky pro maltézáčky

  • jednoduché – jednovrstvé – stuha 15mm, šířka oček cca 23mm, výška mašle 1cm

– dvouvrstvé – stuha 15mm, šířka spodních oček cca 25mm, výška mašle 13mm

  • dvojité – všechny typy dělané ze stuh 10mm, šířka oček cca 12mm.

Mašličky pro jorky

  • štěně – stejné jako jednoduché mašle pro maltézáčky
  • dospělý – stuha 25mm, šířka spodních oček cca 30mm, výška obou vrstev oček dohromady cca 21mm

 

Mašličky pro shih-tzu

  • dospělý – stejné jako dospělý jork